Воведува напредна меѓународна технологија на производство и висококвалитетни суровини за керамички производи.

Препорачани производи

 • 21 бар завртка Дизел воздушен компресор воздушен компресор Дизел Преносен воздушен компресор за рударство Дизел мотор

  Воздушен компресор на дизел воздушен компресор со завртка со 21 шипки...

  Карактеристика висока ефикасност и заштеда на енергија: нашите воздушни компресори користат напредна технологија за да ја максимизираат енергетската ефикасност.Ефикасниот систем за компресија ја намалува потрошувачката на енергија, придонесувајќи за пониски трошоци за енергија.Доверливост и издржливост: Изградени со робусни материјали и беспрекорни производствени процеси, нашите воздушни компресори обезбедуваат стабилна работа и продолжен животен век.Ова значи намалено одржување и доверливи перформанси.Разновидни апликации: Нашите воздушни компресори ...

 • 15HP 11KW IP23 380V50HZ Фиксна брзина PM VSD компресор за завртки за воздух Индустриска опрема

  15HP 11KW IP23 380V50HZ Фиксна брзина PM VSD Scre...

  Функција за снабдување со компримиран воздух: Воздушните компресори го внесуваат воздухот од атмосферата и, откако ќе го компресираат, го туркаат во резервоар за воздух или во цевковод за снабдување, обезбедувајќи воздух со висок притисок и висока густина.Индустриски апликации: Воздушните компресори се широко користени во производството, градежништвото, хемиските, рударството и другите индустрии.Тие се користат за ракување со пневматска опрема, за задачи како што се прскање, чистење, пакување, мешање и разни индустриски процеси.Енергетска ефикасност и животна средина Ф...

 • Целосно автоматска машина за издавање лепило за топло топење Електронски PUR структурен апликатор за лепило за топло топење

  Целосно автоматско пуштање лепило за топло топење Ma...

  Карактеристика 1. Ефикасност со голема брзина: Машината за точење лепак е позната по примената на лепилото со голема брзина и брзото сушење, што значително ја зголемува ефикасноста на производството.2. Прецизна контрола на лепење: Овие машини постигнуваат високопрецизно лепење, осигурувајќи дека секоја апликација е точна и униформа, елиминирајќи ја потребата од секундарна обработка.3. Разновидни апликации: Машините за точење лепак со топла топење наоѓаат примена во различни индустриски процеси, вклучувајќи пакување, количка...

 • Целосно автоматска машина за издавање шприц Pproduct LOGO машина за полнење боја за полнење

  Целосно автоматска машина за издавање шприц Ppro...

  Карактеристика висока прецизност: Машините за точење шприц може да постигнат екстремно висока точност на издавање течност, обезбедувајќи прецизна и без грешка примена на лепилото секој пат.Автоматизација: Овие машини често се опремени со компјутерски контролни системи, овозможувајќи автоматизирани процеси на издавање течности кои ја подобруваат ефикасноста на производството.Разновидност: Машините за издавање шприцови можат да сместат различни течни материјали, вклучувајќи лепила, колоиди, силикони и многу повеќе, што ги прави разноврсни во...

 • JYYJ-3D Полиуретанска изолациона пена машина за прскање за внатрешна изолација на ѕидови

  JYYJ-3D полиуретанска изолациона пена спреј Мах...

  Карактеристика 1. Усвојување на најнапредниот метод на вентилација, гарантира максимално работна стабилност на опремата;2. Пумпата за подигнување го прифаќа методот на сооднос на големи промени, зимата, исто така, лесно може да ги нахрани суровините со висок вискозитет 3. Стапката на напојување може да се прилагоди, да има временско поставено, квантитативно поставени карактеристики, погодни за сериско лиење, да ја подобри ефикасноста на производството;4. Со мал волумен, мала тежина, мала стапка на неуспех, лесно ракување и други одлични карактеристики;5. Секундарен уред под притисок за да се обезбеди фиксен материјал ...

 • Машина за пенење со висок притисок од серијата циклопентан

  Машина за пенење со висок притисок од серијата циклопентан

  Црно-белите материјали се мешаат со премиксот на циклопентан преку главата на пиштолот за инјектирање на машината за пенење под висок притисок и се вбризгуваат во меѓуслојот помеѓу надворешната обвивка и внатрешната обвивка на кутијата или вратата.Под одредени температурни услови, полиизоцијанатот (изоцијанат (-NCO) во полиизоцијанатот) и комбинираниот полиетер (хидроксил (-OH)) во хемиската реакција под дејство на катализаторот создава полиуретан, притоа ослободувајќи многу топлина.На...

 • Машина за инјектирање на полиуретанска пена со висок притисок

  Машина за инјектирање на полиуретанска пена со висок притисок

  Полиуретанска машина за пенење, има економично, практично работење и одржување, итн, може да се прилагоди според барањето на купувачот различни излевања од машината.Оваа машина за полиуретанска пена користи две суровини, полиол и изоцијанат.Овој тип на PU пена машина може да се користи во различни индустрии, како што се секојдневни потреби, автомобилска декорација, медицинска опрема, спортска индустрија, кожни обувки, индустрија за пакување, индустрија за мебел, воена индустрија.Производство...

 • Машина за пенење PU низок притисок

  Машина за пенење PU низок притисок

  PU машината за пенење низок притисок е ново развиена од компанијата Yongjia врз основа на учење и апсорпција на напредни техники во странство, која е широко употребена во производството на автомобилски делови, автомобилски ентериер, играчки, мемориска перница и други видови флексибилни пени како интегрална кожа, висока еластичност и бавно враќање, итн. Оваа машина има висока прецизност на повторување на вбризгувањето, рамномерно мешање, стабилни перформанси, лесно ракување и висока производна ефикасност итн. Карактеристики 1. За сендвич тип ма...

 • Машина за инјектирање на полиуретан со три компоненти

  Машина за инјектирање на полиуретан со три компоненти

  Трикомпонентната машина за пенење со низок притисок е дизајнирана за истовремено производство на производи со двојна густина со различна густина.Во исто време може да се додаде и паста за боја, а производите со различни бои и различни густини може веднаш да се префрлаат.Карактеристики 1. Усвојување резервоар за складирање три слоја, облога од нерѓосувачки челик, греење од типот сендвич, надворешно обвиткано со изолационен слој, прилагодлива температура, безбедна и заштеда на енергија;2.Систем за тестирање на примерок од материјал за додавање, кој може да ...

 • Машина за лиење СТП еластомер

  Машина за лиење СТП еластомер

  Машината за леење на еластомер со висока температура е ново развиена од компанијата Yongjia врз основа на учење и апсорпција на напредни техники во странство, која е широко користена во производството на тркала, валјак покриен со гума, сито, работно коло, OA машина, тркало за лизгање, тампон итн. има висока прецизност за повторување на вбризгувањето, рамномерно мешање, стабилни перформанси, лесно ракување и висока производна ефикасност, итн. Карактеристики 1. Отпорна на високи температури, мала брзина, висока прецизност на мерната пумпа, прецизна ...

 • Машина за лиење на заптивка на филтер за воздух за автомобил

  Машина за лиење на заптивка на филтер за воздух за автомобил

  Филтерот за воздух е една од неопходните машини за внатрешно согорување, како што е /, со брзиот развој на автомобилската индустрија, со микропорозен еластомер полиетер од типот ниска густина како филтер за воздух, крајниот капак е широко користен во автомобилската индустрија. Компанијата разви машина за истурање филтер заптивка има едноставна работа, лесно одржување, висок степен на автоматизација, стабилни перформанси.Карактеристики 1. Пумпа за мерење со голема прецизност, прецизност на мерење, прецизна грешка не е повеќе од плус или минус 0,5...

 • PU Калапи за мат против замор

  PU Калапи за мат против замор

  Патосниците против замор се корисни за задниот дел на бутот и долниот дел на ногата или стапалото, кои ви нудат уникатно чувство од главата до петите.Против замор е природен амортизер и може брзо да се врати до најмалото поместување на тежината, да го поттикне протокот на крв во стапалата, нозете и долниот дел на грбот.Подлогата против замор е дизајнирана до оптимален степен на мекост за да се минимизираат штетните, болни последици од долго стоење, како и да се намали стресот и напорот при стоење.Анти-фати...

Верувајте ни, изберете нè

За нас

Краток опис:

Yongjia полиуретан Co., Ltd.е професионален производител на машини во индустријата за СТП во комбинација со дизајн, развој и производство.Откако е основан во 2013 година, Yongjia е кинеска компанија во првите редови на полиуретанската технологија со повеќе од 10.000 квадратни метри градежна површина.
Во моментов палетата на производи на нашата компанија опфаќа:машина за истурање со висок притисок,машина за пенење низок притисок, PU/Машина за пена за прскање со полиуреа, Машина за леење PU еластомерНие исто така можеме да направиме прилагодена производна линија според различните барања на клиентите.

 

Учествувајте во изложбените активности

НАСТАНИ И ТРГОВСКИ САМИ