Makinë me shkumë me presion të lartë

 • Makinë për bërjen e sediljeve të makinës me shkumë poliuretani Makinë me presion të lartë

  Makinë për bërjen e sediljeve të makinës me shkumë poliuretani Makinë me presion të lartë

  1. Makina është e pajisur me softuer të kontrollit të menaxhimit të prodhimit për të lehtësuar menaxhimin e prodhimit.Të dhënat kryesore janë raporti i lëndëve të para, numri i injektimeve, koha e injektimit dhe receta e stacionit të punës.2. Funksioni i ndërrimit me presion të lartë dhe të ulët të makinës shkumës ndërrohet nga një valvul rrotullues pneumatik me tre drejtime i zhvilluar vetë.Ka një kuti kontrolli operativ në kokën e armës.Kutia e kontrollit është e pajisur me ekran LED të stacionit të punës, injekt...
 • Makinë për bërjen e jastëkëve me shkumë me memorie me xhel poliuretani Makinë shkumëzimi me presion të lartë

  Makinë për bërjen e jastëkëve me shkumë me memorie me xhel poliuretani Makinë shkumëzimi me presion të lartë

  Jastëkët me memorie xhel kanë një pamje unike që bie shumë në sy në krahasim me jastëkët e zakonshëm.Xheli që ka ky jastëk është si uji me ngjyrë kristal, por nuk rrjedh si një jastëk uji.Jastëkët me memorie xhel ju japin të njëjtën rehati si një jastëk uji, por ofrojnë më shumë mbështetje se një jastëk uji
 • Makinë për injektimin e shkumës poliuretani me presion të lartë

  Makinë për injektimin e shkumës poliuretani me presion të lartë

  Makina shkumuese poliuretani, ka funksionimin dhe mirëmbajtjen ekonomike, të përshtatshme, etj, mund të personalizohet sipas kërkesës së klientit, derdhje të ndryshme nga makina.
 • Makinë shkumuese me presion të lartë të serisë ciklopentani

  Makinë shkumuese me presion të lartë të serisë ciklopentani

  Materialet bardh e zi përzihen me parapërzierjen e ciklopentanit përmes kokës së pistoletës së injektimit të makinës shkumës me presion të lartë dhe injektohen në shtresën e ndërsjellë midis guaskës së jashtme dhe guaskës së brendshme të kutisë ose derës.Në kushte të caktuara të temperaturës, poliizocianati (izoci
 • Makinë shkumëzimi me presion të lartë poliuretani për skajet e tavolinës

  Makinë shkumëzimi me presion të lartë poliuretani për skajet e tavolinës

  1. Koka e përzierjes është e lehtë dhe e shkathët, struktura është e veçantë dhe e qëndrueshme, materiali shkarkohet në mënyrë sinkrone, përzierja është uniforme, hunda nuk do të bllokohet kurrë dhe valvula rrotulluese përdoret për kërkime dhe injeksione precize.2. Kontrolli i sistemit të mikrokompjuterit, me funksion pastrimi automatik të humanizuar, saktësi të lartë të kohës.3. Sistemi i matjes miraton një pompë matës me precizion të lartë, e cila ka saktësi të lartë matjeje dhe është e qëndrueshme.4. Struktura me tre shtresa o...
 • Makinë shkumëzimi me presion të lartë poliuretani Makinë për injektimin e shkumës PU për derën e garazhit

  Makinë shkumëzimi me presion të lartë poliuretani Makinë për injektimin e shkumës PU për derën e garazhit

  1. Pompë matëse me saktësi të lartë me shpejtësi të ulët, raport i saktë, gabim i rastësishëm brenda ±0.5%;2. Pajisja e përzier me performancë të lartë, prodhimi i saktë i materialeve sinkron, madje edhe përzierja.Struktura e re rezistente ndaj rrjedhjes, ndërfaqja e ciklit të ujit të ftohtë e rezervuar për të mos u bllokuar gjatë pushimeve të gjata;3. Shtimi i sistemit të testimit të mostrës së materialit, i cili mund të ndërrohet lirshëm pa ndikuar në prodhimin normal, kursen kohë dhe material;4. Shpejtësia e rrjedhjes së materialit dhe presioni i rregulluar nga motori i konvertuesit me rregullim të frekuencës së ndryshueshme...
 • Pajisje për mbushjen e PU me shkumë me presion të lartë poliuretani për panelin 3D

  Pajisje për mbushjen e PU me shkumë me presion të lartë poliuretani për panelin 3D

  Makina shkumuese me presion të lartë poliuretani përzien poliuretani dhe izocianat duke i përplasur me shpejtësi të lartë dhe bën që lëngu të spërkatet në mënyrë të barabartë për të formuar produktin e kërkuar.Kjo makinë ka një gamë të gjerë aplikimesh, funksionim të lehtë, mirëmbajtje të përshtatshme dhe çmim të përballueshëm në markë
 • Makinë mbushëse me shkumë me presion të lartë poliuretani për topin e stresit

  Makinë mbushëse me shkumë me presion të lartë poliuretani për topin e stresit

  Veçori Kjo makineri shkumëzimi poliuretani mund të përdoret në industri të ndryshme, si nevojat e përditshme, dekorimi i automobilave, pajisjet mjekësore, industria sportive, lëkura dhe këpucët, industria e paketimit, industria e mobiljeve dhe industria ushtarake.① Pajisja e përzierjes miraton një pajisje të veçantë vulosjeje (kërkim dhe zhvillim i pavarur), në mënyrë që boshti nxitës që funksionon me shpejtësi të lartë të mos derdhë materialin dhe të mos kanalizojë materialin.②Pajisja e përzierjes ka një strukturë spirale, dhe unila...
 • Makinë me presion të lartë mbushjeje me shkumë poliuretani PUR PU për bërjen e paneleve të murit 3D

  Makinë me presion të lartë mbushjeje me shkumë poliuretani PUR PU për bërjen e paneleve të murit 3D

  Makina shkumuese poliuretani, ka funksionimin dhe mirëmbajtjen ekonomike, të përshtatshme, etj, mund të personalizohet sipas kërkesës së klientit, derdhje të ndryshme nga makina.Kjo makinë shkumuese poliuretani përdor dy lëndë të para, poliuretani dhe izocianat.Kjo lloj makinerie me shkumë PU mund të përdoret në industri të ndryshme, si nevojat e përditshme, dekorimi i automobilave, pajisjet mjekësore, industria sportive, këpucët e lëkurës, industria e paketimit, industria e mobiljeve, industria ushtarake.
 • Makinë për injektimin e shkumës me presion të lartë për panelet e murit 3D të dhomës së gjumit

  Makinë për injektimin e shkumës me presion të lartë për panelet e murit 3D të dhomës së gjumit

  Pllaka lëkure 3D është e ndërtuar nga lëkura PU me cilësi të lartë dhe shkumë memorie PU me densitet të lartë, pa dërrasë të pasme dhe pa ngjitës.Mund të pritet me thikë dhe të instalohet lehtësisht me ngjitës.
 • Makinë mbushëse me injeksion me shkumë poliuretani PU me presion të lartë për prodhimin e gomave

  Makinë mbushëse me injeksion me shkumë poliuretani PU me presion të lartë për prodhimin e gomave

  Makinat shkumuese PU kanë aplikim të gjerë në treg, të cilat kanë veçori të ekonomizimit dhe funksionimit dhe mirëmbajtjes së përshtatshme, etj.Makineritë mund të personalizohen sipas kërkesave të klientëve për raporte të ndryshme të prodhimit dhe përzierjes.Kjo makinë shkumuese poliuretani përdor dy lëndë të para, poliuretani dhe izocianat.Kjo lloj makinerie me shkumë PU mund të përdoret në industri të ndryshme, si për nevojat e përditshme, dekorimin e automobilave, pajisje mjekësore, industri sportive, këpucë lëkure...
 • Makinë shkumëzimi me presion të lartë me dy komponentë Makinë për prodhimin e divaneve PU

  Makinë shkumëzimi me presion të lartë me dy komponentë Makinë për prodhimin e divaneve PU

  Makina shkumuese me presion të lartë poliuretani përdor dy lëndë të para, poliol dhe izocianat.Kjo lloj makinerie me shkumë PU mund të përdoret në industri të ndryshme, si nevojat e përditshme, dekorimi i automobilave, pajisjet mjekësore, industria sportive, këpucët e lëkurës, industria e paketimit, industria e mobiljeve, industria ushtarake.1) Koka e përzierjes është e lehtë dhe e shkathët, struktura është e veçantë dhe e qëndrueshme, materiali shkarkohet në mënyrë sinkrone, përzierja është uniforme dhe gryka nuk do të fryhet kurrë ...
123Tjetra >>> Faqe 1/3